Co warto zobaczyć w Lublinie?

Lublin może się pochwalić wspaniałą atmosferą oraz długą historią, o której najlepiej przypominają zabytki skupione w rejonie Starego Miasta. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

Lublin to przede wszystkim wspaniała starówka, zaliczana do grona najpiękniejszych i najlepiej utrzymanych w Polsce. Spacer po jej terenie to wyjątkowa przygoda i podróż w czasie. Jakie atrakcje można spotkać w jego trakcie? Jednym z ciekawszych zabytków lubelskiej starówki jest Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Został on zbudowany w początkach XV wieku przez Władysława Jagiełłę, który w taki sposób chciał się odwdzięczyć za zwycięstwo nad Krzyżakami podczas bitwy pod Grunwaldem.

Odwiedź https://hinfo.pl i zaczerpnij najświeższych informacji z Lubelszczyzny.

Drugim zabytkiem sakralnym, któremu w trakcie wycieczki po Lublinie warto poświęcić swój czas, jest archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. To jedna z najpiękniejszych barokowych budowli, z jakimi możemy się spotkać w tej część kraju. We wnętrzu tej świątyni czeka m.in. fotograficzna kopia Całunu Turyńskiego oraz szereg pięknych malowideł. Wśród innych zabytków Starego Miasta, którym warto poświęcić więcej uwagi, miejsce bardzo ważne zajmuje Wieża Trynitarska, dziś wykorzystywana m.in. jako punkt widokowy.

Klasycystyczny Nowy Ratusz, XIV-wieczna Brama Krakowska oraz budynek Trybunału Głównego Koronnego, zwany też Starym Ratuszem – oto kolejne atrakcje, dzięki którym zwiedzanie Lublina każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Warto też zwrócić uwagę na piękne kamienice przy rynku oraz zwiedzić turystyczną wizytówkę miasta – zamek lubelski. Każdy z tych obiektów zachwyca, dzięki czemu Lublin staje się miastem coraz chętniej odwiedzanym przez turystów z całej Polski.