Czym zaskoczą Cię państwa Ameryki Łacińskiej?

Kraje Ameryki łacińskiej tworzą wspólnie powierzchnie większą niż nie jeden kontynent.

Przyjrzyjmy się kilku interesującym krajom Ameryki Łacińskiej.

Urugwaj, kraj słodkiej wolności

Wartym uwagi krajem Ameryki Łacińskiej jest Urugwaj. Urugwaj jest krajem małym, ale niezwykle urokliwym. Położony nad Oceanem Atlantyckim jest krajem o pięknym wybrzeżu. Stolicą Urugwaju jest Montevideo. Jednym z najciekawszych faktów na temat Urugwaju jest to, że jest to jeden z najbardziej liberalnych krajów w Ameryce Łacińskiej.

Ale Meksyk!

Krajem Ameryki Łacińskiej, który przyciąga wielu turystów jest Meksyk. Meksyk to jeden z najbardziej znanych krajów Ameryki Południowej. Jednym z ciekawszych elementów, kultury Meksyku jest Święto Zmarłych czyli Dia de Muertos.

Święto, którego tradycja sięga czasów sprzed chrześcijaństwa celebrowane jest ulicznymi paradami przebranych w charakterystyczne kostiumy postaci. Oczywiście aby w pełni cieszyć się wizytą w Meksyku, należy koniecznie spróbować pysznego meksykańskiego jedzenia.

Tutaj znajdziesz poradnik o podróżowaniu po Meksyku.

Brazylia, karnawał, dziewczyna z Ipanemy

Krajem Ameryki Łacińskiej, na który warto zwrócić uwagę jest Brazylia. Brazylia to jeden z niewielu krajów Ameryki Łacińskiej, w których mówi się po portugalsku.

Czy można wspomnieć o Brazylii nie wspominając o słynnym karnawale w Rio de Janeiro?

Jest to niesamowite wydarzenie, w którym udział będzie wspaniałym wspomnieniem na wiele lat. Rio de Janeiro słynie także ze wspaniałych plaż. Najbardziej znane z nich to Copacabana oraz plaża w Ipanemie.

Argentyna to nie tylko tango

Argentyna to jeden z największych krajów Ameryki Łacińskiej. Leży nad Atlantykiem, ale od Pacyfiku oddziela ją tylko Chile. Argentyna to kraj z którego pochodzi znany na całym świecie pisarz Julio Cortazar, a także znana z serialu „Zbuntowany anioł” aktorka Natalia Oreiro.