Jak nauczyć się języka chińskiego?

Dzisiaj we wszystkich szkołach i przedszkolach uczą się uczniowie języka angielskiego. Ostatnimi czasy wielkim zainteresowaniem cieszy się język chiński. Język chiński upraszczając język jest język mandaryński.

Nauka języka chińskiego

Chodź większość myśli, że język chiński jest ciężki do nauki można się języka nauczyć w domu samodzielnie. Możesz wykorzystać do tego książki, wspomagać sobie oglądając chińską telewizję wszystko można znaleźć w internecie. Również możemy na jakiś czas wyjechać do kraju, w którym mówi się w języku Chińskim. Książki do nauki języka chińskiego możemy nabyć w księgarni lub skorzystać z internetu. Nauka języka chińskiego możesz również nauczyć się na kursie języka chińskiego online.

Ile potrzebujemy na naukę języka chińskiego?

Chiński jest językiem tonowym, w którym występuje w nim 50 tysięcy znaków. W języku wciąż powstają nowe słowa. 3 tysiące zajmuje ok 8 lat nauki ale ok 3 tysięcy znaków by móc czytać a ok 5 tysięcy znaków aby móc czytać i pisać. Zakładając, ze naukę chińskiego kończymy na kursie dwa razy w tygodniu po jednej godzinie oraz lekkie lekcje samodzielne w domu to naukę chińskiego opanujemy na poziomie komunikacji zajmie nam co najmniej dwa lata.

Jaki jest koszt nauki języka chińskiego?

Prywatne korepetycje prowadzone przez chińskie osoby mieszkające w Polsce. Koszt 60 minutowej lekcji wynosi ok 80 złotych. Warto dodać, że już niedługo lekcje chińskiego mają być prowadzone w Kielcach. Jak czytamy na halokielce.pl, już niedługo ma powstać tam szkoła języka chińskiego. Oczywiście jeszcze można języka nauczyć się samemu z podręczników lub z internetu to koszt wyjdzie ponosząc tylko za podręczniki.

W dzisiejszych czasach nauki i znajomości języka angielskiego czas na nowe możliwości. Znajomość języka chińskiego daje wiele możliwości, jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie. Nauka języka chińskiego jest jednym z najlepszych wyborów aby mieć więcej możliwości. Warto się uczyć języka chińskiego on otworzy wiele możliwości przyszłościowych np. w zawodzie. Tłumacz języka zarabia najwięcej z tłumaczy języków.