Co warto zobaczyć w Ekwadorze?

Ekwador to wymarzone miejsce, w którym można odkryć wspaniałe krajobrazy obejmujące dżunglę amazońską, obszar pasma górskiego Andów, a także Wyspy Galapagos, miejsce znane na całym świecie. Jest to jeden z najważniejszych obszarów przyrodniczych w Ameryce Południowej i z pewnością warto wybrać się na wycieczkę, aby odkryć wszystko, co jest do zobaczenia w Ekwadorze. Po przeczytaniu tego wpisu zrozumiesz dlaczego.

Miasto Quito

Stolica kraju jest jednym z najbardziej symbolicznych miast w Ameryce Południowej. Położona jest na zboczach wulkanu Pichincha i każdego, kto je odwiedza, urzeka połączenie natury i budynków z epoki kolonialnej.

Wyspy Galapagos

Ten archipelag posiada szeroką gamę flory i fauny, w tym fascynujące żółwie olbrzymie. Ponadto Wyspy Galapagos posiadają niesamowite plaże, nie tylko te z krystalicznie czystą wodą, ale również te z głęboko czerwonym piaskiem. Galapagos położone są na Oceanie Spokojnym, około 1400 kilometrów od Quito.

Walutą Ekwadoru jest dolar amerykański. Poprzednią walutą było ekwadorskie sucre, którego produkcji zaprzestano w 2000 roku. Należy zauważyć, że ekwadorskie monety mają różne symbole, choć ich wartość pozostaje taka sama w stosunku do dolara amerykańskiego. Są monety o nominale pięciu dolarów, dziesięciu dolarów, dwudziestu pięciu centów i półdolarówek. Pełny artykuł na temat Wysp Galapagos pod adresem: https://www.wczasowa.pl/dlaczego-warto-wybrac-sie-na-wyspy-galapagos

Guayaquil

Miasto Guayaquil jest największym miastem w Ekwadorze z około 2,3 mln mieszkańccami. Bliskość Oceanu Spokojnego, oddalonego o niecałe 70 kilometrów, umożliwia dobrobyt w regionie.

Nie przegap Avenida del Malecón, zwanej również Malecón 2000, Parque de las Iguanas, Las Peñas czy Wyspy Santay. Musimy jednak podkreślić jedno miejsce, które jest szczególnie magiczne: Parque de las Iguanas (Park Iguan).Dziwnie jest obserwować, jak ciekawe zwierzęta wędrują po jednym z najsłynniejszych parków tego miasta, gdzie można również znaleźć Katedrę Metropolitalną Guayaquil.

Mitad del Mundo

Jednym z najbardziej znanych zabytków do zobaczenia w Ekwadorze jest Mitad del Mundo. Ten wyjątkowy zabytek wyznaczakonkretny punkt, w którym linia równikowa dzieli półkulę północną od południowej i w którym będzie można przeprowadzić kilka bardzo ciekawych eksperymentów.

Najsłynniejszy jest eksperyment z jajkiem: w przygotowanej na tę okazję przestrzeni będzie można obserwować siłę grawitacji, stawiając pionowo jajko, które zgodnie z teorią nie spadnie. Zobaczysz też efekt Coriolisa, dzięki któremu woda w toalecie obraca się w jedną stronę na półkuli północnej i w drugą na południowej. To ciekawe miejsce znajduje się zaledwie 28 kilometrów na północ od Quito.