Tunezja i jej atrakcje – Sbeitla

Tunezja to z jednej strony modne kurorty, z drugiej – stanowiska archeologiczne, których w czasie wycieczki po tej części świata nie może pominąć żaden miłośnik historii. Tym, którym odkrywanie przeszłości Tunezji sprawia wiele radości, biura podróży polecają m. in. wizytę w tak ciekawym miejscu, jakim jest Sbeitla. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości?

Dlaczego warto odwiedzić tunezyjską miejscowość Sbeitla?

Tutejsze pozostałości rzymskiej osady i dziś robią wrażenie. To miejsce to ciekawy punkt w programie wycieczki dla każdego turysty, któremu marzy się odkrywanie przeszłości tej części świata. Tutejszy park archeologiczny to wielka atrakcja dla każdego. Co można tu zobaczyć?

Sbeitla ma niezwykły urok

Jedną z ciekawszych budowli jest łuk triumfalny, znany jako Brama Antoniusza. Można tu również zobaczyć dwa forty, będące z kolei ciekawymi pamiątkami z okresu bizantyjskiego. I one mają swój urok, i im warto poświecić więcej uwagi podczas wycieczki po tym kompleksie. Tunezja może nas tu oczarować i takimi ciekawostkami, jak otoczone rzymskimi świątyniami forum czy też kościół św. Jupitera wznoszący się przy jednej z głównych ulic starożytnego miasta. Największym zainteresowaniem cieszą się w tym miejscu jednak termy, uznawane za największy kompleks publicznych łaźni w tej części świata.

Termy te są zatem promowane przez biura podróży jako wyjątkowa ciekawostka, a chętnych na ich zwiedzenie nie brakuje. W tak ciekawym miejscu, w niezwykłej scenerii, pozostałości dawnych budowli zachwycają przecież każdego miłośnika zabytków.

Sbeitla – ciekawa atrakcja w sercu Tunezji i Afryki

Północna Afryka zaskakuje swym bogactwem i różnorodnością. Wycieczki po tak pięknym kraju, jakim jest Tunezja, każdemu mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Do podróżowania i odkrywania przeszłości tego kraju zachęcają biura podróży, które potęgę i wyjątkowy urok tunezyjskich stanowisk archeologicznych dostrzegły już dawno.

źródło: https://www.morzegory.pl/ – turystyka to nasza pasja