Ciechocinek: co warto zobaczyć?

Jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce, a pobyt na jego terenie może każdemu z nas sprawić wiele radości. Ciechocinek to wspaniały klimat i szansa na poprawę swej formy, to również piękna okolica oraz doskonałe zagospodarowanie. Jakie atrakcje sprawiają, że wypoczynek w tym kurorcie może się stać dla każdego z nas wspaniałym doświadczeniem? Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po tym uzdrowisku?

Ciechocinek ma się czym pochwalić, a korzystny klimat i dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawiły, iż stał się on jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na Kujawach. To urocze miasto, leżące na lewym brzegu Wisły, może się pochwalić historią sięgającą XIV wieku, choć prawa miejskie oficjalnie zyskało dopiero w 1916 roku. Dla wielu gości, którzy decydują się zajrzeć na jego teren, Ciechocinek jest przede wszystkim wspaniałym uzdrowiskiem. Kto chce, może odpocząć przy tutejszych tężniach, które są nie tylko cennymi zabytkami, ale i wizytówkami kurortu. Warto pamiętać, że inicjatorem ich powstania był Stanisław Staszic, a pierwsi kuracjusze mogli z ich mocy korzystać już w latach 20-tych XIX stulecia. Cenne dla ludzkiego zdrowia solanki tryskają też z fontanny o nazwie „Grzybek”, będącej ciekawą pamiątką z okresu międzywojennego.

Wycieczki po Ciechocinku to nie tylko obiekty służące kuracjuszom, ale i ciekawe zabytki dawnej architektury. Jednym z tych ciekawszych jest pochodzący z początków XX wieku Pałacyk, czyli dom mieszkalny dyrektora zakładu uzdrowiskowego. Uwagę przyciąga też gmach Łazienek z połowy XIX wieku oraz pochodząca z 1882 roku Pijalnia Wód Mineralnych. Jest ona jednym z najważniejszych obiektów na terenie Parku Zdrojowego, będącego kuszącym miejscem spacerów i dla kuracjuszy, i turystów zwiedzających Ciechocinek.

Więcej pięknych miejsc w Kujawsko-Pomorskiem możesz sprawdzić na Bydgoszcz Info.

Kto znajdzie tanie noclegi w tym kurorcie, ten będzie mógł nie tylko cieszyć się wypoczynkiem w pięknej scenerii, ale też możliwością urządzania wycieczek po najbliższej okolicy. W rejonie Ciechocinka nie brak malowniczych zakątków, którym warto poświęcić swój czas. Gotycką świątynią przyciąga Nieszawa, z kolei w Aleksandrowie Kujawskim czeka na zwiedzających okazały pałac. Takie atrakcje sprawiają, iż pobyt na Kujawach staje się jeszcze ciekawszym doświadczeniem dla każdego miłośnika zabytków.