Wycieczka do Maroka – Tanger i skarby starego miasta

Niewielka odległość oraz niezwykłe bogactwo kultury – oto czynniki, dzięki którym Maroko stało się jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw w Afryce. Tu, w ważnym ośrodku arabskiej kultury, można bezpiecznie podróżować, a przyjazna atmosfera sprawia, że goście z Europy nie czują się w tym kraju zagubieni. Kolonialna przeszłość sprawia, że w wielu zakątkach tego kraju goście ze starego kontynentu czują się jak u siebie. Tak jest m. in. w Tangerze.

Tanger jako miejsce wycieczki

Turyści bardzo chętnie odwiedzają to miasto, a wycieczki na jego teren bardzo chętnie urządzają liczne biura podróży. By lepiej poznać Tanger i wczuć się w bardziej orientalną atmosferę tego afrykańskiego miasta, koniecznie trzeba wybrać się na stare miasto. Medina to piękna architektura w arabskim stylu oraz ciekawe zabytki, które mogą oczarować każdego turystę. I tu jednak pojawiają się akcenty europejskie. W czasie zwiedzania arabskiej starówki można się natknąć na takie gmachy, jak budynek Dawnego Poselstwa Amerykańskiego lub też Brytyjskiego Urzędu Telegraficznego. Silne są tu jednak i arabskie akcenty. Zachwycić może kazaba oraz muzeum, które zostało urządzone w dawnym pałacu sułtańskim. Tą placówką, zasługującą na zainteresowanie, jest pełne niezwykłych dzieł arabskiej sztuki Muzeum Sztuki Marokańskiej. Na turystów czeka to zarówno ciekawa kolekcja orientalnych dywanów, jak i pięknej ceramiki – znanej i cenionej na całym świecie.

Ciekawostki o Tanger

Inną ciekawostką na terenie mediny jest Palais Mendoub. Ten budynek należał wprawdzie do bogatego Amerykanina, jedna ze względu na swą formę architektoniczną zaliczany jest do najważniejszych atrakcji starego miasta.

Tanger to miasto, które z pewnością warto odwiedzić. O organizacji wycieczki do Maroka i ogólnie o rezerwacji wycieczek po świecie przeczytamy na znanym portalu www.TurystykaInfo.pl. Nie brak tu perełek kolonialnej architektury, nie brak też ciekawych przykładów sztuki arabskiej. Różnorodność stała się jednym z tych czynników, dzięki którym całe Maroko stało się niezwykle atrakcyjnym celem turystów z Europy.