Skarby Hiszpanii. Galicja

Znana jest nam doskonale Hiszpania, z radością odkrywamy tez najpiękniejsze krainy tego kraju. Jednym z tych regionów, który cieszy się sporym uznaniem w oczach polskich turystów, jest Galicja. Co warto wiedzieć na jej temat? Jakie miejsca koniecznie trzeba odwiedzić podczas wycieczki po tej krainie?

Hiszpania może się tu pochwalić licznymi atrakcjami. Galicja to kraina o pięknej historii oraz o wielkich walorach krajobrazowych. Najlepiej znają ja pielgrzymi, którzy wędrowali po jej górzystym terenie już w średniowieczu. To właśnie przez tereny Galicji prowadzi ważny szlak pielgrzymkowy do grobu św. Jakuba. Do dnia dzisiejszego jest to trasa bardzo popularna, choć wycieczki odwiedzające tę część Hiszpanii coraz chętniej zaglądają nie do ośrodków pątniczych, lecz na słoneczne wybrzeże. I tam czeka sporo atrakcji. Z myślą o tak licznie napływających gościach, zbudowano tam nowoczesne ośrodki wypoczynkowe oraz komfortowe hotele, sąsiadujące z pięknymi plażami. Galicja stała się zatem krainą idealną dla żeglarzy i plażowiczów. Ci turyści, którzy bardziej interesują się zabytkami, również znajdą tu dla siebie wiele niezwykłych atrakcji. Nie brak miejsc, które można odwiedzić w czasie wycieczki po tej krainie, nie brak też zabytków, których zwiedzenie każdemu sprawi wiele radości. Gdzie warto się wybrać? Oto kilka najciekawszych propozycji.

Z pewnością warto zwiedzić historyczny port, który jest jedną z największych atrakcji miasta La Coruna. Na turystów czeka tu najstarsza w Hiszpanii latarnia morska, wzniesiona w stylu romańskim i otoczona XVIII – wiecznym murem. Choć samo miasto jest dość nowoczesne, nie brak tu ciekawych zabytków. Skupiły się one na terenie starówki, znanej m. in. z historycznych świątyń oraz pięknych, wiekowych kościołów. Dla miłośników historii wielką atrakcją będzie też zamek, który w obecnej chwili pełni rolę placówki muzealnej. Można tu zobaczyć ciekawe zbiory archeologiczne i tym samym zapoznać się z ciekawą historią tej części Hiszpanii. Innym miejscem, które jest atrakcyjne i dla turystów, i dla pielgrzymów, stało się słynne sanktuarium Santiago de Compostella, znane z grobu św. Jakuba. To jedno z najsłynniejszych miejsc, jakimi może się pochwalić Galicja oraz jeden z tych ośrodków życia religijnego, których historia sięga czasów średniowiecza.