Hiszpańskie atrakcje: Salamanka

Ten wyjątkowy kraj już dawno stał się kierunkiem chętnie promowanym przez polskie biura podróży. Wycieczki do tak pięknego kraju, jakim jest Hiszpania, od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jakimi atrakcjami zafascynowali się już polscy podróżnicy? Madryt, Barcelona oraz wspaniałe wybrzeża są bez wątpienia turystycznymi hitami. Hiszpania może się jednak pochwalić i takimi ośrodkami miejskimi, do których wycieczki zaglądają rzadziej. Salamanka to jedno z tych miast, których zwiedzanie oferują tylko nieliczne biura podróży. A szkoda, bo jest to wspaniały ośrodek miejski, który z pewnością może dostarczyć turystom wielu silnych doznań.

Co warto zobaczyć w tak pięknym mieście, jakim jest Salamanka?

Salamanka to przede wszystkim wspaniały uniwersytet, założony przez króla Alfonsa IX. Dziś zwiedzanie zabytkowych wnętrz uniwersytetu jest tu jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych. Wspaniałe sale wykładowe mogą zachwycić każdego. Ważnym zabytkiem jest też wzniesiona w początkach XVI wieku Nowa Katedra. To ciekawy przykład gotyckiej architektury i zabytek, którego w czasie wycieczki po tej części Hiszpanii nie można pominąć. Biura podróży zachęcają też do zajrzenia na tutejszy rynek główny. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych rynków, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Otaczające go budynki z pewnością zasługują na uwagę, a panująca na tym palcu atmosfera może oczarować każdego turystę. W czasie spacerów po tym mieście koniecznie trzeba też zwrócić na piękny budynek, którego elewację zdobią piękne muszle. To Casa de las Conchas – najbardziej charakterystyczna budowla na terenie Salamanki oraz miejsce służące obecnie zwiedzającym jako punkt informacji turystycznej.

Ciekawych zabytków i obiektów godnych uwagi jest w tym mieście wiele. Salamanka bez wątpienia może się okazać równie atrakcyjnym celem wycieczki, jak inne miasta Hiszpanii. Choć biura podróży jeszcze niezbyt chętnie oferują zwiedzanie tego miasta, rosnąca moda na Hiszpanię może wkrótce zmienić tę sytuację.