Hiszpania i jej atrakcje. Czym zachwyca Sewilla?

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Hiszpania, oraz stolicą tak pięknego regionu, jakim jest Andaluzja. Sewilla to wyjątkowe miasto, którego atrakcje mogą oczarować każdego. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?

Na czym polega wyjątkowość tego miasta?

Sewilla to liczne kanały, które zapewniają miastu połączenie z morzem. To ważny ośrodek komunikacyjny i gospodarczy, to również jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów ośrodków miejskich na terenie Andaluzji. To jednocześnie miejsce, które może się pochwalić bardzo ciekawą historią o której przypominają liczne zabytki. Założona przez Iberów Sewilla była w swych dziejach stolicą państwa Wandali i Wizygtów, a w początkach VIII wieku została opanowana przez Maurów. W 1248 roku władzę w mieście przejął Ferdynand III Kastylijski, dzięki któremu znacznie wzrosło znaczenie miasta. W XV wieku stała się Sewilla ważnym portem, a rolę jednego z najważniejszych ośrodków portowych w kraju pełniła aż do XVIII wieku. Dziś jest to coraz bardziej popularny ośrodek turystyczny, znany z pięknego, andaluzyjskiego folkloru oraz z uroczystych obchodów Wielkiego Tygodnia. Na terenie tego miasta nie brak też wspaniałych zabytków, które cieszą się wielkim uznaniem w oczach turystów. Którym z nich koniecznie trzeba poświęcić nieco więcej uwagi podczas wycieczki?

Sewilla i jej najważniejsze atrakcje

Miejsc, które warto odwiedzić podczas wycieczki po Sewilli, jest wiele. Turyści, którzy chcą się skupić na tych najważniejszych, bez wątpienia powinni zajrzeć do tutejszej katedry. Wzniesiona w XV wieku w miejscu dawnego meczetu, jest jednym z symboli zwycięstwa religii katolickiej nad islamem oraz symbolem potęgi władców katolickich. Jest ona miejscem ważnym również ze względu na znajdujące się w jej wnętrzu zabytki oraz takie atrakcje, jak grobowiec Kolumba. Wspaniałym zabytkiem jest też pałac królewski, znany m. in. dzięki pięknym ogrodom oraz potężnym murom, których najstarsze fragmenty pamiętają czasy Maurów. To jedna z najciekawszych budowli, jakimi może się pochwalić Hiszpania oraz cenny zabytek, którego w czasie wycieczki po Andaluzji nie można pominąć. Sewilla znana jest też z takich atrakcji, jak renesansowy budynek giełdy oraz dawna dzielnica żydowska. Dla miłośników sztuki ciekawym doświadczeniem może się z kolei okazać wizyta w tutejszym Muzeum Sztuki, które może się pochwalić cenną kolekcją malarstwa. Ci, którzy postanowią zwiedzić tę placówkę, będą mogli zobaczyć m. in. obrazy Goi oraz El Greca.

Sewilla to niezwykłe miasto. Tu każdy może się przekonać, że Hiszpania to niezwykły kraj. Nic więc dziwnego, że biura podróży tak chętnie organizują wycieczki na jego teren oraz że w takich wyprawach bierze udział coraz liczniejsza grupa turystów, dla których Hiszpania to przede wszystkim niezwykła różnorodność oraz wielokulturowość.