Kontrasty Ekwadoru

Ekwador leży w Ameryce Południowej i jest najmniejszym z państw andyjskich. Jego nazwa pochodzi od równika, na którym leży (hiszp. ecuador). Różnorodność kulturowa i geograficzna sprawiają, że w tym niewielkim kraju znajduje się wiele światów. Wystawa jest zaproszeniem do odbycia foto-podróży od oceanicznego wybrzeża przez zimne, suche i ośnieżone Andy do tropikalnej dżungli amazońskiej. Do Ekwadoru należy również jedyna i niepowtarzalna kraina – archipelag Wysp Galapagos, zamieszkiwanych przez wyjątkową na świecie populację zwierząt morskich.

„Kontrasty Ekwadoru” to wystawa fotografii, w której spotykają się różne spojrzenia oczu i obiektywów pięciu artystów fotografików, wśród nich dwóch Polaków (Robert Panek i Bogumił Rzuciło) i trzech Ekwadorczyków (Francisco Granja, Luís Antonio Ríofrío i Juan Carlos Valdivieso).

Wystawa powstała w oparciu o materiały dostarczone przez Ambasadę Ekwadoru w Warszawie, która objęła to wydarzenie swoim patronatem. Wernisaż wystawy, z udziałem Ambasadora Ekwadoru, odbył się w dniu 26 kwietnia 2012 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1.